Zaznacz stronę

Płatne, odręczne fonty z polskimi znakami

kwi 2019 | Grafika

Darmowe fonty to jedno z największych dobrodziejstw internetu. Potwierdzi to każdy, kto choć raz musiał zaprojektować zaproszenia, stworzyć stronę internetową czy własną wizytówkę.

Niestety, wyróżnienie się przy użyciu darmowych czcionek bywa trudne. Jeśli coś jest bezpłatne i estetyczne, natychmiast staje się również popularne. Na każdym kroku trafiasz na to samo i po kilku tygodniach font, którego uwielbiasz, staje się tym, na którego nie możesz patrzeć

Taki los spotkał na przykład font Amatic, który kilka lat temu opanował większość polskich i zagranicznych blogów. Został uznany za mało atrakcyjny równie szybko, jak stał się popularny.

Z tego powodu coraz więcej osób sięga po rozwiązania płatne. I bardzo mi się ten kierunek podoba. Piękne fonty to w wielu miejscach koszt kilkunastu dolarów. Pojawia się tu jednak ten sam problem, co przy darmowych czcionkach – nie wszystkie obsługują polskie znaki. A skoro już wydajemy pieniądze, dobrze by było skorzystać z zakupu w pełni, prawda?

Przeczesałam setki ofert i przygotowałam dla Was listę odręcznych, płatnych fontów, które obsługują polskie znaki. Początkowo ta lista powstała w ramach Wielkiej listy odręcznych fontów z polskimi znakami, ale postanowiłam przerobić ją na oddzielny wpis dla szukających wyłącznie opcji płatnych.

Licencje wielu fontów zawierają rodzaje wykorzystania dozwolonego i zabronionego. Zazwyczaj chodzi w nich o zakaz np. udostępniania fontu w ramach sprzedaży produktu, ale są też pojedyncze przypadki, gdzie autorzy nie życzą sobie np. użycia w ebookach lub w projekcie logo, dlaczego zawsze warto doczytać licencję.

Zobacz też:



Mogą Cię zainteresować:

Chcę otrzymywać powiadomienia
Powiadom mnie o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy najwyżej oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paulina z simplistic.pl

Świetny wpis, Twój blog jest kopalnią wiedzy i inspiracji. :)
Muszę pamiętać o foncie Beautifully delicious na wypadek gdybym kiedyś potrzebowała odręcznej czcionki. :)

Krzysiek
Krzysiek
5 lat temu

Piękne są te fonty, no i na pewno wyjątkowe. Wychodzę z założenia, że za dobrą pracę należy się płaca, więc nie mam problemu z kupowaniem fontów, ale zawsze przeszkadza mi, że niekiedy nie wiem, czy są polskie znaki, czy nie, a jeśli są, to jak wyglądają. Dzięki za ten wpis – zapiszę go, bo na pewno się przyda :)

Marlena
Marlena
2 lat temu

Super materiał! Czcionki Holland używam już od pewnego czasu, szczególnie przy produkcji zaproszeń, świetnie się sprawdza.