Zaznacz stronę

Linki godne polecenia – styczeń + luty

lut 2018 | Godne polecenia

Sądziłam, że koniec lutego nie nadejdzie zbyt szybko, kiedy wydaje się, że rok dopiero co się zaczął, a jednak – to już! A koniec lutego to oczywiście nowa porcja ciekawych linków. Tym razem mam dla Was kilka m.in. ciekawych narzędzi, które pomogą w pracy, zbiór trendów na nadchodzące miesiące, wywiad opisujący ciekawy eksperyment oraz kanał na YouTube, który ostatnio polubiłam.

plakaty-retro

  • A gdyby tak powiesić sobie na ścianie plakat filmowy sprzed 60 lat? Łukasz z IdeaGrafika odkrył genialny zbiór plakatów retro Harry Ransom Cente dostępnych w wersji cyfrowej. Dotychczas opublikowano 500 plakatów, ale kolekcja ma się powiększać.
  • Dlaczego logo dużych, znanych marek zaczynają być bardzo podobne? Ciekawy zbiór opinii na temat maksymalnego upraszacznia w designie.
  • Po przesłodzonym Shabby Chic i przytulnym Hygge, przychodzi kolejny wnętrzarski trend – Wabi-Sabi. Wabi-Sabi to szukanie piękna w niedoskonałości, akceptowanie rzeczy takimi, jakie są, zamiast poświęcania czasu na szukanie perfekcji. Głównymi cechami tego trendu mają być naturalne materiały, prostota, autentyczność, funkcjonalność, a przede wszystkim świadome akceptowanie, a nawet podkreślanie niedoskonałości. Myślę, że brzmi to całkiem rozsądnie, choć nie wykluczam, że to trend idealny dla osób takich jak ja. Każdy przejaw lenistwa związanego z urządzaniem mieszkania będzie teraz mógł być po prostu podążaniem za trendami ;)
  • Dzięki ostatniemu wpisowi Asi Glogazy odkryłam kanał Charisma on Command. Jego autorzy zgłębiają temat charyzmy i efektywnej komunikacji z ludźmi, bazując na konkretnych przykładach. Często posługują się wypowiedziami lub schematami rozmowy znanych ludzi. Poniżej przykładowy film wyjaśniający, jak „posługiwać się” żartami, by wzbudzać sympatię, zamiast niechęci.

  • Czasem zbyt łatwo ulegamy przekonaniu, że droga do celu wszystkich poza nami jest usłana różami. Wtedy najlepiej sprowadzają na ziemię artykuły takie ja ten – zbiór pierwszych prac ludzi sukcesu. Wiedzieliście, że Madonna była kasjerką w fast foodzie, założyciel Dell zmywał naczynia w chińskiej knajpie, a dyrektor Netflixa sprzedawał odkurzacze? Warto zerknąć, ku poniedziałkowej motywacji.
  • Kreatywne trendy 2018 według Shutterstock. Jeśli wierzyć temu zestawieniu, rok 2018 będzie zdominowany m.in. przez: jednorożce, astrologiczno-kosmiczne klimaty, grafiki tworzone linią ciągłą, wyrafinowane tekstury powiązane z naturą, ożywione pastele, kaktusy, rękodzieło przeniesione do świata cyfrowego, starożytną geometrię (gilosze, mandale).
  • Pigment – kolejne ciekawe narzędzie umożliwiające sprawne poszukiwania idealnie dobranych par kolorów.

wpisy-styczen-luty

Wpisy, które mogliście przegapić:

Mogą Cię zainteresować:

Chcę otrzymywać powiadomienia
Powiadom mnie o
guest

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy najwyżej oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ania i Karla
5 lat temu

Hej, dzięki za link do Fake Clients! Ćwiczenie na zmyślonych briefach z początku może wydawać się dziwne… Ale to naprawdę dobry pomysł, dzięki któremu można ćwiczyć swoje umiejętności, dzięki! Będziemy na pewno korzystać. A zbiór pierwszych prac ludzi sukcesu to srsly niezły motywator! :)

Klaudia Jaroszewska
5 lat temu

znalaząłm coś dla mnie w linkach :)

Pawel 90-ty
5 lat temu

W samą porę do poczytania do poduchy :)

Ania Kalemba
5 lat temu

Ale super! Jak zwykle wiele przydatnych treści! :))

Anna Flisek
Anna Flisek
5 lat temu

A tapeta się tworzy? Bo marzec nadciąga :) Czekammmmm i pozdrawiam A.

Paulina
5 lat temu
Odpowiedź do  Anna Flisek

Dopiero powstają pierwsze pomysły, ale niedługo zacznę działać :)

Polish Wife
5 lat temu

Dzięki za ciekawe linki! Generator fake zleceń super!

u Marudy i Leniucha
5 lat temu

Bardzo zainteresowało mnie określenie wabi-sabi! Czuję, że ono doskonale opisuje nie tylko moje mieszkanie, ale również sposób życia :D

Paulina Becherowska
Paulina Becherowska
5 lat temu

Pigment – super sprawa dla osób, które szukają farb do mieszkania i nie mają pojęcia jak łączyć ze sobą kolory (czyli dla mnie :D )