Zaznacz stronę

6 nowych, darmowych fontów wartych uwagi

maj 2017 | Grafika

Miałam już kilka podejść do wpisów polecających darmowe fonty. Przez jakiś czas publikowałam serię „5 ulubionych, darmowych fontów”, ale dość szybko zabrakło mi systematyczności. Po pewnym czasie pojawiło się zbiorcze podsumowanie najlepszych fontów imitujących odręczne pismo, a jeszcze później zaczęłam regularnie podsyłać ciekawe nowości w moim newsletterze.

Pomyślałam sobie jednak, że może warto się nimi dzielić również tu, na blogu. Wiem już, że narzucanie sobie regularnych publikacji się u mnie nie sprawdza, a tworzenie poleceń tematycznych z ogromną ilością opcji trochę mnie przytłacza. Dlatego właśnie postanowiłam, że od czasu do czasu będę podrzucać ciekawe nowości. Bez narzucania harmonogramu, bez kategoryzowania – po prostu zbiory wartych uwagi fontów, w których każdy może znaleźć coś dla siebie. Takie połączenie wszystkich dotychczasowych opcji.

Każdy font ma w opisie informację na temat polskich znaków, a także możliwe rodzaje wykorzystania (tu koniecznie doczytajcie również akapit na końcu wpisu). Jeden z fontów jest dostępny bezpłatnie tylko przez ograniczony czas. To oznacza, że możemy go pobrać i używać na licencji pozwalającej na dowolne użycie, ale tylko jeśli pobierzemy go w określonym przez twórców terminie. Później trzeba będzie już zapłacić.

1. Salted Mocha

darmowe-fontyPolskie znaki: Nie

Do użytku: prywatnego i komercyjnego

2. Leafy

darmowe-czcionkiPolskie znaki: Nie

Do użytku: prywatnego i komercyjnego

3. Cheque

bezplatne-fonty-czcionkiPolskie znaki: Tak

Do użytku: prywatnego i komercyjnego

4. Austina

darmowe-fonty-pisankowePolskie znaki: Nie

Do użytku: prywatnego i komercyjnego

Ważne: Darmowy tylko do 17.05.2017

5. Akrobat

fonty-czcionki-do-pobrania

Polskie znaki: Tak

Do użytku: prywatnego i komercyjnego

6. The Woodlands

darmowe-czcionki-odreczne

Polskie znaki: Nie

Do użytku: prywatnego i komercyjnego


Ważne

Staram się jak najdokładniej sprawdzać licencje, ale uczulam, by zawsze sprawdzić je na własną rękę przed użyciem (z reguły licencję znajdziecie w pliku dołączonym do pliku instalacyjnego). Może być tak, że w międzyczasie coś się zmieni, a takie sprawdzanie to nawyk, który może oszczędzić wielu zmartwień. Niektórzy autorzy zastrzegają sobie, że ich praca nie może być wykorzystana przy niektórych rodzajach projektów. Warto zwracać na to uwagę, a jeśli podchodzicie do projektu profesjonalnie, warto rozważyć zakup pełnej wersji lub płatnego fontu.

Mam nadzieję, że fonty okażą się przydatne. Koniecznie podzielcie się swoimi faworytami w komentarzach i nie zapomnijcie się pochwalić, jeśli stworzycie z nich coś ciekawego. Jeśli skorzystacie ze zbioru, będzie mi bardzo miło, gdy polecicie ten post swoim znajomym. Przyjemnego korzystania!

Zobacz też:

22 darmowe fonty imitujące odręczne pismo

Mogą Cię zainteresować:

Chcę otrzymywać powiadomienia
Powiadom mnie o
guest

10 komentarzy
najstarszy
najnowszy najwyżej oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Milena | najlepszapora.pl

Moim faworytem z tego zestawienia jest chyba Salted Mocha. Szkoda, że większość z tych pięknych fontów nie ma polskich znaków, ale zawsze można sobie jakoś z tym poradzić :) Z chęcią zajrzę jeszcze do fontów imitujących odręczne pismo, bo to chyba moje ulubione ;)

Ania Kalemba
7 lat temu

Zawsze wybierasz takie świetne, że nie mogę się zdecydować :D

Kulturowa
7 lat temu

Są świetne! Wszystko mi działa oprócz The Woodlands… a szkoda!

Paulina
6 lat temu
Odpowiedź do  Kulturowa

A co konkretnie nie działa? :)

Kulturowa
6 lat temu
Odpowiedź do  Paulina

Po pobraniu momentalnie pojawia się błąd:comment image

Patryk - edukacja dla blogera

Wielkie dzięki za świetne fonty. Przyda się Akrobat do projektów graficznych i faktycznie szkoda, że The Woodlands nie działa, bo na jego podstawie myślałem, że wyrobie sobie nowy styl do składania podpisów.

Alicja Plata
Alicja Plata
7 lat temu

Witam znalazłam ostatnio czcionkę która bardzo mi się podoba ale nie wiem jak się nazywa.. Czy mogę prosić o pomoc?comment image

Paulina
6 lat temu
Odpowiedź do  Alicja Plata

Niestety, nie kojarzę tego fontu.

Agnieszka Kochańska
Agnieszka Kochańska
6 lat temu

Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie zupełnie niefunkcjonalne są kroje bez polskich znaków :(

JuliaArt
6 lat temu

Moimi faworytami są zdecydowanie numer 4 i 5 :)