Zaznacz stronę

DIY: Wielkanocne zające z jajek

kwi 2017 | DIY, Do wydruku

Przyznaję, częstotliwość aktualizacji wpisów z kategorii „Do druku” była ostatnio moim wielkim wyrzutem sumienia. Gdyby ten dział był pomieszczeniem, pewnie obrósłby przez te kilka miesięcy sporą warstwą kurzu. Przez nadmiar stresu i obowiązków zupełnie nie miałam do tego głowy, a jednocześnie nie chciałam podsuwać Wam zapchajdziur i jakoś tak wyszło, że moja „krótka przerwa” przeciągnęła się na cały kwartał.

Na szczęście wiosna w końcu przywiała nową porcję energii, a zbliżająca się Wielkanoc to chyba najlepszy moment na odświeżenie kreatywnej części bloga. Jeśli zaglądacie czasem na mój profil na Instagramie, pewnie wiecie, że od wczoraj testowałam kilka pomysłów na nowe DIY.

Dziś przybywam z tym, który przyniósł przy tworzeniu najwięcej frajdy – z wielkanocnymi zającami. Swoja drogą, miałam mały problem, czy nazwać je zającami czy też królikami – Google pod obydwoma hasłami pokazuje niemal te same ilustracje. Jeśli znajdzie się jakiś specjalista, będę super wdzięczna za rozwianie wątpliwości.

zajace-kroliki-jajka-diy

Ale wracając już do samego projektu: mam dla Was zestaw czterech podstawek na jajka oraz czterech kompletów zajęczych uszu. Możecie z nich stworzyć oryginalne pisanki lub świetną dekorację wielkanocnego stołu. Będą dobrą okazją do zabawy z dziećmi (ale też z dorosłymi!) podczas świątecznych przygotowań.

Co będzie potrzebne?

 • sztywny papier (wystarczy blok techniczny),
 • nożyczki,
 • mocna taśma klejąca (najlepiej dwustronna),
 • jajka,
 • mazaki/cienkopisy.

wielkanoc-diy-jajka

Instrukcja wykonania:

 1. Drukujemy arkusz, a następnie wycinamy dokładnie wszystkie elementy.
 2. Na jajku mazakiem lub cienkopisem rysujemy oczy, nos, usta i wąsy (ewentualnie inne elementy, które chcemy umieścić).
 3. Każde ucho zaginamy przy samym końcu (tym, który będzie się stykał z jajkiem) tak, by postała powierzchnia do przyklejenia ucha.
 4. Przyklejamy uszy. Jeśli chcemy, by były oklapnięte, można je delikatnie nawinąć na palec i przytrzymać przez chwilę.
 5. Mierzymy, jaka szerokość podstawki będzie odpowiednia dla rozmiaru naszego jajka. Można na próbę użyć spinacza biurowego.
 6. Sklejamy dokładnie dwa końce podstawki na odpowiedniej szerokości.
 7. Umieszczamy „zająca” na podstawce. Gotowe!wielkanoc-pomysly-na-pisanki-dekoracje

Kilka dobrych rad przed drukowaniem i wycinaniem dekoracji:

 1. Zanim potwierdzisz drukowanie pliku, koniecznie wybierz w ustawieniach drukarki wysoką jakość wydruku. Dzięki temu kolory będę się prezentowały o wiele lepiej.
 2. Dobrze sprawdzą się tu małe, cienkie nożyczki do precyzyjnego cięcia. Wycinając poszczególne elementy, staraj się robić to długimi ruchami nożyczek, zamiast szybkiego, mechanicznego cięcia. Wolne, przemyślane ruchy sprzyjają estetyce.
 3. Nie przejmuj się, jeśli wycinanie małych elementów nie wychodzi idealnie, z daleka nie będzie tego widać.
 4. Wybierz sztywny papier. Ja drukowałam na kartkach bloku technicznego.

Pobierz plik:

Wielkanocne zające


Co zwiera plik do wydruku?

 • cztery podstawki na jajka,
 • cztery pary zajęczych uszu.

Mam nadzieję, że dekorowanie jajek poprawi Wam humor równie mocno jak mi. Koniecznie pochwalcie się swoimi zającami na Instagramie albo wysyłając zdjęcie bezpośrednio do mnie – będzie mi bardzo miło. A jeśli wkręcicie się w takie oryginalne dekorowanie, koniecznie zajrzyjcie też do wpisu z jajkami, których nie powstydziłby się żaden hipster:

 
>> Zobacz też: Hipsterskie jajka wielkanocne

Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek komercyjne wykorzystanie jest zabronione.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Mogą Cię zainteresować:

Chcę otrzymywać powiadomienia
Powiadom mnie o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy najwyżej oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sławomira | Idąc przez las

Wydaje mi się, że link do hipsterskich jajek nie działa.

Paulina
7 lat temu

Dzięki, już powinien działać :)

Sławomira | Idąc przez las
Odpowiedź do  Paulina

Działa :) Fajne te jajka.

Ag Aviaq
7 lat temu

Zające żyją w lesie, dziko –> toteż i wygląd mają bardziej „leśny”, twardszą sierść itp. Natomiast króliki są miłe i miękkie, bo to zwierzęta żyjące w domu ?Ty zrobiłaś z pewnością króliki, bo chyba nikt nie ma zamiaru przenosić ich do lasu ?